Çağdaş Yıldız

1986 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Halka İlişkiler ve sonrasında Reklamcılık bölümlerinden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu’nda Pazarlama İletişimi alanında yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans eğitimi sırasında özellikle stratejik siyaset iletişim alanına odaklanarak Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden çekilme süreci olan ‘Brexit’ kampanyası üzerine çalışmasını tamamladı. 

Bahçeşehir Üniversitesi Kurumsal İletişim Ofisi’nin kurulum sürecinde aktif rol aldı ve koordinatör olarak çalıştı. Ekibiyle birlikte kurumsal sosyal medya stratejileri alanında pek çok ilke imza attı. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Ofisi’nin iletişim süreçlerine destek verdi.

Kriz yönetimi, siyasal iletişim, kurumsal iletişim, müzakere yönetimi, iş geliştirme ve pazarlama iletişimi gibi alanlarda uzmanlaştı. 2016 yılından bu yana ulusal ve uluslararası ölçekteki çeşitli şirket ve kurumlarda kurumsal iletişim direktörü olarak çalıştı. London Speaker Bureau Türkiye ofisinde İş Geliştirme ve İletişim Direktörlüğü görevinin ardından 2019 yılında Beşiktaş Belediyesi Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörlüğü görevini üstlendi. Yürüttüğü kampanyalar MIXX, Social Media Awards, Felis ve Kristal Elma gibi ödüllere layık görüldü. Ayrıca 2020 yılında Felis Ödülleri Halkla İlişkiler kategorisinde juri üyesi olarak yer aldı. Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC-European Association of Political Consultans) üyesidir. Şubat 2021 itibarıyla House of Impact bünyesinde Genel Koordinatör görevini sürdürmektedir.